Sportlased ja treenerid Eesti Raskejõustiku Akadeemiast

Mõnikord tahad sa kellegagi oma treeningplaane arutada ja analüüsida, et teha arengus samm edasi. Kaido Leesmann on minu jaoks see inimene ja ma ütleksin, et meil on fantastiline koostöö. Minu jaoks on iga ühistreening suur rõõm ja ootus.

Gert Koovit / Mitmekordne Eesti meister jõutõstmises, Euroopa MV medalist

Ükskõik, kui vana sa oled, sporti saab mingil tasemel ikka teha.
Ma ei oleks saavutanud spordis kõike seda, kui mul poleks olnud kõrval sellist kompetentset meeskonda.

Raul Randmäe / Maailmameister lamades surumises, mitmekordne Euroopa meister lamades surumises

Koostöö Kaido Leesmanniga on õpetanud mind seadma endale pidevalt uusi eesmärke ja nende nimel maksimaalselt pingutama. Oleme palju koos katsetanud ja analüüsinud, kuidas saada veelgi paremaks. See on toonud ka tulemused.

Siim Rast / Mitmekordne Euroopa meister jõutõstmises, Maailma MV medalist, paljude Eesti rekordite omanik jõutõstmises ja lamades surumises

Jõutõstmine on ala, mida on üksinda raske harrastada. Saab, aga ei ole väga tulemuslik. Olen tänulik, et mul on viimased 12 aastat olnud võimalus treenida kogenud treeneritega ja mõnusate kaaslastega. Olen seda igati nautinud.

Hjalmar Mäe / Mitmekordne Eesti meister lamades surumises, paljude Eesti rekordite omanik lamades surumises ja jõutõstmises

Tean Kaido tegemisi üle 20 aasta nii sportlasena, treenerina ja ka koolitajana. Oleme ka koos teinud palju erinevaid edukaid projekte.
Ütlen nii, et sealt on alati midagi juurde õppida ja kõrva taha panna.

Ott Kiivikas / 20-kordne Eesti absoluutne meister kulturismis, Euroopa meister, Maailma karika võitja

Olen treeninud nii omal käel kui ka meeskonnaga. See kajastub kohe tulemustes, kui sul on kõrval mitu paari silmi, kes sind hindavad ja aitavad sul saada paremaks. Motivatsioon on hoopis teine. Võin julgelt öelda, et sealt see areng ja tiitlid on ka tulnud.

Jaan Lahe / Mitmekordne Eesti meister lamades surumises

Olen sporti teinud 5 lapse kõrvalt. See on muutnud mind tugevamaks nii isa, abikaasa kui ka mehena. Jõuab igale poole, kui targalt teed, ja siin on väga oluline sõprade ja meeskonna toetus. Oleme üks mõnus seltskond.

Andres Külaviir / Mitmekordne Eesti meister lamades surumises ja jõutõstmises, Euroopa MV medalist

Olen aastaid olnud Revali jõutõstjate teamis. Nendel aastatel toimus minu areng sportlasena väga kiiresti. Kui sa tahad areneda, siis vajad sa ka keskkonda, kus areneda ja kellega koos areneda.

Alexander Andrusenko / Mitmekordne Eesti meister jõutõstmises ja lamades surumises, Eesti Jõutõsteliidu president

Olen aastaid olnud raskejõustiklaste tegemiste kõrval. Väga inspireeriv on näha, kuidas ollakse üksteisele abiks ja toeks. Pidevalt olen näinud tõusmas uusi võistlejaid. Usun, et entusiastide eeskuju on nakkav.

Siim Kelner / Eesti juunioride absoluutne meister kulturismis, personaaltreener

Meil on aastate jooksul olnud jõutõstjatega palju ühiseid projekte. Oleme koos korraldanud võistlusi, koolitusi, treeninglaagreid. Nad on alati olnud väga ühtsed ja toetavad üksteise suhtes. Suur rõõm on olnud nendega jagada ühiseid võite ja kordaminekuid.

Arnold Tokko / Pikaaegne Kulturismi ja Fitnessi Liidu president

Olen Raskejõustiku Akadeemiaga teinud koostööd mitu head aastat. Koostöö Kaidoga on viinud minu füüsilise vastupidavuse täiesti uuele tasemele. Olen palju arenenud mitte ainult sportlasena, vaid ka inimesena. Julgen öelda, et täna teeme asju ikka väga professionaalselt.

Maikel Astur / Maailma ja Euroopa MV medalist, Eesti parim fighter 2018, 2019

Koostöö ERAga on olnud meil pikaaegne. Meie klubi erinevad sportlased on sealt aja jooksul saanud palju kasulikku. Hindan väga nende kompetentsi ja teadmisi ningjust tahet jagada seda teiste spordialadega.

Mairo Astur / Spordiklubi Team Astur peatreener

Mu füüsiline ja ka mentaalne vorm on paranenud hüppeliselt. Vahet on märgata kiiruses, plahvatuses ja eriti lihas-vastupidavuses. Kaido trennides külastan ma tihti oma kõrgeima soorituse/vastupidavuse läve, kuhu puhtalt ise treenides oleks pea võimatu jõuda. Seal tsoonis töötamine annab usku mu tegelikku võimsusesse, mis omakorda tõstab enesekindlust ringis.

Uku Jürjendal / Profifighter

See perioodi jooksul, mil ma olen treeninud ERA-s on kindlasti paranenud minu üldine vastupidavus. Ma olen õppinud töötama ka sellistel aegadel, kus ma „ei taha“ või „ei jaksa“. Mind on sõna otses mõttes toodud välja minu mugavustsoonist.

Henry Rohtla / Profifighter

Olen treeninud Kaidoga 2 aastat ning selle aja jooksul on mu jõunäitajad paranenud märgatavalt. Kaido treeningud ei ole mitte lihtsalt rasked, vaid ka mitmekesised ning õpetavad mentaalselt pingutama. Kui tahad jõuda tippu, pead töötama koos tippudega. Kaido on seda kindlasti.

Oliver Peek / Profipoksija

Võitluskunstides vajame me tugevat füüsilist põhja. Eesti Raskejõustiku Akadeemial on täna olemas kompetents, kuidas seda sportlases arendada.
Meil on nendega selles valdkonnas väga hea kogemus ja koostöö.

Kevin Renno / Maailmameister Muai Thai’s

Iga ühiskond vajab kangelasi, tõelisi liidreid ja sirge seljaga mehi ja naisi, kes mõistavad vastutuse ja vabaduse väärtust igal positsioonil. Kaido ei ole ainult spordikangelane, maailmameister, hinnatud treener või juht. Tegemist on ennekõike inimesega, kelle peale saab olla kindel juhina, koostööpartnerina, treenerina ja sõbrana. Tegemist on tohutut töövõimet, kannatlikkust ja distsipliini omava mehega, kes ei anna kunagi alla ja ei jäta jonni, kui tema enda või ümberkaudsete inimeste piirid vajavad väga heas mõttes nihutamist. Ta on muutnud oma maailma, tulles maailmameistriks, aga ta muudab igapäevaselt paljude inimeste maailma, mis teeb temast ühiskonna tõelise ja väärika liidri.

Monika Kuzmina / Meediapartner, GoodNews Communication juht

Koostöö Eesti Raskejõustiku Akadeemiaga on sujunud suurepäraselt.
Tänu nendele olen saavutanud oma parima füüsilise vormi, mis on oluliseks vundamendiks, et saavutada kõrgeid tulemusi oma põhialal kettaheites. Treeningkavade ülesehitus on lihtne ja, mis peamine, need töötavad.

Priidu Niit / Eesti koondislane kergejõustikus

Oleme saanud väga kasulikku abi, kuidas arendada just meile vajalikke lihasgruppe, kuidas arendada plahvatuslikku jõudu. Vastastikune koostöö on laiendanud väga palju meie teadmisi füüsilisest ettevalmistusest ja taastumisest.

Margit Tamm / Eesti Lauatenniseliidu peasekretär

Raskejõustiku Akadeemias saad treenida meistertreeneri käe all, kellel on suur kogemuste ja saavutuste pagas. On võimalus areneda oma treeningutes ja õppida parimatelt, et kasutada oma potentsiaali maksimaalses ulatuses. Raskejõustiku Akadeemias on ühendatud professionaalsus, tugev tiimitöö ning seal on meeskonna igakülgne toetus.

Liina Laur / Personaaltreener

Väga põnev on näha, kuidas Akadeemia töö on üles ehitatud erinevate spordialadega. Olen sportlase ja treenerina kasutanud Eesti Raskejõustiku Akadeemia teadmisi toidulisanditest ja taastumisest. Võistleva sportlasena võin öelda, et need moodustavad väga olulise osa tulemuse tervikust.
Nii et olen väga rahul.

Astrid Johanna Grents / Profifighter

Oleme väga palju teadmisi ja tarkust juurde saanud just toitumise ja taastumise valdkondades. Usun, et see on iga iga treeneri ülesanne – otsida pidevalt uusi võimalusi, uusi arenguid. Ning siin on põnev näha, kuidas erinevad spordialad suudavad teineteist täiendada.

Birgit Mardi / Rene Buschi tennisekooli treener

Erinevad koolitused, mida on tehtud meie koondisele ERA poolt, on mind väga palju arendanud. Treenin ja toitun täna palju teadlikumalt, kui ma seda varem tegin. See omakorda on võimaldanud mul pikendada oma sportlaskarjääri.

Lauri Laaniste / Eesti koondislane rugbys

Üksteise jàrel, paariminutiliste vahedega sammuvad alati heas tujus olevad Akadeemia sportlased Reval-Sport uksest sisse. Kümneid minuteid hiljem on kuulda jõusaalist raske töö tegemist, tugevaid hōikeid: „Sa suudad, natuke veel! ” Seejärel teineteise kiitmine ja naljaviskamine. Alati tekib tunne, et kokku on saanud üks suur pere, kes on alati teineteise jaoks olemas. See kôik on imetlusväärne ning innustab mind tegelema liikumisharrastuse propageerimisega. Usk, armastus, ühine eesmärk on need, mis liidab neid mehi ja naisi, ning see on midagi erakordset. Olen tänulik, et olen saanud kōik need aastad seda pealt näha ning tean, et koos teeme veel suuri tegusid. Jätkame samas vaimus.

Helen Partasjuk / SK Reval-Sport tegevjuht